Terug naar alle vragen

Hoe spreek je tegen een rechter?

Tijdens de zitting kun je de rechter aanspreken met ‘meneer de rechter’ of ‘mevrouw de rechter’. Het is niet nodig om formele termen zoals ‘edelachtbare’ te gebruiken. Blijf wel altijd beleefd en spreek de rechter aan met ‘u’. Zijn er meerdere rechters aanwezig, spreek dan tegen de voorzitter. Die bevindt zich in het midden en is de hoogste rechter in rang. Het is onbeleefd om de rechter tijdens de zitting te onderbreken; de rechter geeft beide partijen voldoende tijd om te antwoorden en vragen te stellen. Rechters in Nederland spreken de Nederlandse taal tijdens de rechtszitting. Als je de Nederlandse taal niet goed beheerst, mag je een tolk inschakelen. Veel mensen zijn zenuwachtig als ze voor de rechter moeten verschijnen. Is het spreken tegen de rechter erg spannend voor je, dan kun je ervoor kiezen om je verhaal van tevoren op te schrijven en aan de rechter voor te lezen.

Heeft dit uw vraag beantwoord? Ja0 Nee0

Staat uw vraag er niet tussen?

Neem dan vrijblijvend contact met ons op, zodat we uw vraag zo spoedig mogelijk kunnen beantwoorden.

Neem contact op

Meer dan 2.000 klanten gingen je voor

Jeroen Jansen
J. Jansen Schilderwerken, Oijen

Ik kan u DeVoordeligsteDeurwaarder.nl aanbevelen omdat zij…..Op een adequate manier, maar ook met gevoel voor mensen de zaak ter hand nemen.
Jurgen is iemand die naar mijn beleving op een vriendelijke en meedenkende manier naar beide partijen toe geschillen weet op te lossen, waarbij hij het belang van beide partijen niet uit het oog verliest.
In mijn geval ging het om een kleine vordering van 300 euro die al maanden sudderde en af en toe boven kwam, na enkele herinneringen en wat sms contact dutte het weer in, tot ik Jurgen leerde kennen.
Hij nam de zaak ter harte en zorgde dat er schot in de zaak kwam door er boven op te blijven op die kenmerkende manier van hem, vriendelijk maar wel doelgericht.
dit zorgde ervoor dat de klant binnen een week betaalde, waarbij beide partijen zich konden vinden in het resultaat.
Jurgen, nogmaals hartelijk dank.

R. Schoenmakers
Eindhoven

Ik heb dit kantoor gevonden via internet. Ik was een beetje sceptisch maar wilde toch proberen met hen zaken te doen.
Alles wat er gecommuniceerd werd was duidelijk en werd correct en volgens afspraak uitgevoerd.
Ik zou de volgende keer opnieuw voor deze organisatie kiezen omdat zijn een betrouwbare en klantgerichte manier van werken hebben.

Meest gestelde vragen

  • Hoe ziet een incassoprocedure eruit?
  • Kan ik jullie inschakelen op basis van no cure no pay?
  • Wanneer kan ik een deurwaarder inschakelen?
  • Wat doet een deurwaarder?
  • Wat is een (on)betwiste vordering?
  • Wat zijn de kosten van een deurwaarder?
  • Welke bevoegdheden heeft een deurwaarder?
Lees meer FAQ's
Wij scoren gemiddeld een 9,6 op basis van 45 recensies